Klub 100

Členem Klubu 100 týmu Quatro Reklama FC se stane hráč, který dosáhne na metu minimálně 100 vstřelených branek v oficiálních utkáních.

1. David Jakubec
- dne 5. února 2011 v utkání proti OZ Rybár 05 dosáhl David Jakubec na bájnou hranici 100 vstřelených branek v dresu Quatro Reklama FC. Povedlo se mu to jako prvnímu!!!

2. Petr Lukosz
- dne 21. ledna 2017 se povedl Petru Lukoszovi v utkání proti SK Katim zápis do historie našeho týmu. Jako teprve druhý hráč vůbec dosáhl na magickou metu 100 vstřelených gólů v našich barvách!

3. René Navrátil
- v utkání proti SFC Slezan, hraném dne 19. listopadu v rámci 1. kola nové sezóny 2017/2018, dosáhl zakládající člen našeho týmu René Navrátil na bájnou metu 100 vstřelených gólů v našem dresu !!! Podařilo se mu to jako celkově třetímu v historii a zařadil se tak mezi nesmrtelné !

4. Marcel Petřkovský
- dne 20. ledna 2019 se Marcelovi Petřkovskému podařilo v utkání proti FC Bruno docílit magické hranice 100 vstřelených gólů v našich barvách!!! Tento počin dokázal jako teprve čtvrtý v devatenáctileté historii mužstva!

5. Jiří Tluk
- v utkání proti Blues Devils, hraném dne 12. května 2019 v rámci 2. kola Letního karvinského poháru, zaokrouhlil Jiří Tluk počet svých branek dosažených v našem dresu na rovnou 100! Je v pořadí pátým mezi vyvolenými!

6. Lukáš Miškovič
- Tak i kapitán se už dočkal! V rámci 3. kola 2. ligy 2022/2023 zavěsil Lukáš Miškovič 8. ledna v utkání proti Veterán Teamu svůj jubilejní 100 gól v dresu QR FC a pojistil tak naši výhru 2:0. Podařilo se mu to jako šestému v pořadí. Kluci, jsem rád, že můžu být v tak krásné společnosti! ;-) ;-) ;-)

Tluk J. 4, Chlebik P., Petřkovský M. 2

Zahajovací utkání letošního Poháru se nám výsledkově opravdu vydařilo. Po počátečním oťukávání si soupeře a lehkém vyčkávání, zavelel na zteč Jirka Tluk. Předvedl dvě zdařilé zasekávačky a napálil míč pod břevno – 1:0. Dvoubrankové vedení nám zajistil Pavel Chlebik, jemuž naservíroval balón před zívající bránu Petr Lukosz. Poločas uzavřel znovu Jirka Tluk, jenž využil protivníkovy chyby v rozehrávce, pramenící z dobrého napadání Lukáše Miškoviče, a upravil na - 3:0. V úvodu druhé půle navázal J. Tluk na závěr půle první a mohl se těšit z hattricku! A potom přišla velká chvíle Marcela Petřkovského. Vstřelil svou 50 branku v dresu Quatro Reklama FC a stal se pátým členem našeho Klubu kanonýrů! V nastalé euforii pak zavěsil ještě jeden gól, a poněvadž i Jirka Tluk byl ve střeleckém laufu, bylo konečné skóre – 7 : 1.

2.zápas
Poločas 2:0
5
Kerberos
1
Branky:

Navrátil R., Foltyn J., Tluk J., Lukosz P., Petřkovský M.

Ve druhém klání nás čekala zdánlivě snadná práce, neboť soupeř měl pouze čtyři hráče do pole a nemohl tak střídat. Kdo tudíž čekal, že protivníka rozebereme jako staré kolo, byl z naší předvedené hry možná malinko zklamán. Podaný výkon byl lehce profesorský, jako kdybychom podvědomě věděli, že stejně vyhrajeme. Hráči týmu Kerberos nebojovali na krev a nejezdili po zadku, byli víceméně smíření s tím, jak to dopadne. Přesto dokázali předvést několik nebezpečných protiútoků a vstřelit i čestný gól. Za zmínku stojí branka Petra Lukosze, jenž se protáhl středem hřiště a děsnou pumelicí vmetl míč pod „klacek“. Snad to bylo i gólmanovo štěstí, že tam ani nestihl dát ruce…

1.zápas
Poločas 3:2
10
FK Pokrok
2
Branky:

Navrátil R., Miškovič L., Foltyn J., Petřkovský M. 3, Cikrle P., Chlebik P. 2, Tluk J.

Úvod střetnutí jsme dokonale zaspali. Naše nesoustředěnost a bohorovnost byla po zásluze potrestaná. Stav utkání byl - 0 : 2!!! Naštěstí jsme se brzy vzpamatovali, a začali předvádět odpovídající výkon. Jako první pozvedl náš prapor svou brankou René Navrátil – 1 : 2. O vyrovnání se postaral Lukáš Miškovič, jemuž z rohového kopu přesně a včas přihrál Petr Lukosz – 2 : 2. Obrat ve skóre přinesl gól Honzy Foltyna, který si počínal náležitě důrazně a dotlačil gólmanem špatně držený míč za brankovou čáru – 3 : 2. Druhý poločas byl již plně v naší režii. Nasázeli jsme Pokroku 7 branek a sami neobdrželi žádnou. Hattrickem se zaskvěl Marcel Petřkovský. Konečný výsledek 10 : 2 je dosud nejvyšším vítězstvím v klubové historii!

Navrátil R., Lukosz P., Foltyn J., Tluk J. 2

Zápasy proti klukům z AC 6, našim bývalým tréninkovým partnerům, mají v sobě vždy náboj lehké rivality a prestiže. I když si AC 6 neprochází zrovna lehkým obdobím, i tentokrát se na nás uměli náležitě připravit a motivovat.

Průběh 1. poločasu (4 : 2) jasně ukázal, že jakákoli chyba, nedůslednost či podcenění se nám může zle nevyplatit. Pěkným fotbalovým okamžikem byla akce, která vyústila v gól Honzy Foltyna. Centr M. Petřkovského od naší brány prodloužil na půlce hřiště P.Chlebik před pokutové území, kde čekal Folťas a levačkou z halfvoleje vymetl pravou šibenici.

Ve druhém poločase se v souboji tělo na tělo se S. Kašparem znova prosadil důrazný Jirka Tluk – 5 : 2. Ovšem chyba L. Miškoviče při zpracování vysokého míče vyslala do samostatného úniku právě S. Kašpara a ten nezaváhal – 5 : 3. Poslední minuty utkání se nám vůbec nevydařili. AC 6 zavětřila šanci. Naštěstí pro nás dvě jejich nebezpečné střely skončily na tyči.

Petřkovský M.

Zápas, do něhož jsme vstupovali díky opačnému postavení na pólech tabulky jako jednoznačný favorit, znamenal pro nás obrovské rozčarování. Břuch nastoupil oproti předchozím utkáním posílen o trojici mladých, rychlých a fotbalově šikovných borců. A ti nás náležitě větrali.

První branku jsme inkasovali poté, co se nechal ve středu hřiště ošálit P.Lukosz a po následné příhře od spoluhráče se řítil útočník sám na Milana. Počkal si na jeho pohyb a míč poslal k opačné tyči – 0 : 1.

Záhy na to fauloval unikajícího protihráče Petr Lukosz, za což obdržel ŽK a 2 minutový trest. Začátek oslabení byl pro nás přímo pohádkový. Marcel Petřkovský svým rychlým a obětavým napadáním dvakrát zablokoval rozehrávku. Ba co víc, dostal se díky tomu do ojedinělé situace, kdy od půlky hřiště postupoval na prázdnou kasu – 1 : 1.

To byla vzpruha! Nicméně přesilová hra pokračovala a k naší smůle ji Břuch dokázal využít. Pavel Chlebik získal balón a vyrazil kupředu, byl však zdvojen až ztrojen a namísto bezpečného odehrání míče se jej snažil udržet. Pochopitelně o něj přišel, následovalo přečíslení a skončilo to změnou skóre – 1 : 2.

Možností, jak zvrátit výsledek v náš prospěch, jsme měli dost již během 1. půle. Třeba Pavel Chlebik tři, bohužel zůstaly nevyužity.

Cíl pro 2. poločas byl proto jasný, otočit výsledek utkání. Velkou příležitostí byla přesilová hra, když byl soupeři po žluté kartě vyloučen brankář na 2. minuty. Situaci jsme však nezvládli, neboť nejen, že jsme gól nedali, nýbrž jsme sami branku obdrželi. A červenou kartu k tomu! Hráč Břuchu se navzdory oslabení dostal do sólového úniku. Podařilo se mu překonat Milana a vracející se Pavel Chlebik zareagoval instinktivně a míč z brankové čáry vykopnul skluzem. Verdikt sudího byl neúprosný. Pokutový kop, červená karta a 5 -ti minutové vyloučení! Exekutor penaltu s přehledem proměnil – 1 : 3.

Zbytek zápasu byl z naší strany pouhou zoufalou a křečovitou snahou o nemožné. Nakonec jsme ještě jednou inkasovali – 1 : 4.

FC Břuch tak vybojoval své první body…

2.zápas
Poločas 0:6
0
Sportzbone
13

Výsledek zápasu je naprosto výmluvný. Utržili jsme největší debakl v naší historii!!!

Jak a hlavně proč k němu došlo?

Již střetnutí s FC Břuch se nám ve všech směrech nepovedlo. Navíc jsme teď byli oslabeni o Pavla Chlebika, který po ČK automaticky nesměl nastoupit. Zůstalo nás pouze pět, ovšem Jirka Tluk měl něco s nohou a Péťu Lukosze čekalo odpoledne ještě 90 minut v dresu Lokomotivy Louky. Hrálo se navíc kolem poledne a bylo horko.

Zazněl dokonce i návrh, abychom zápas skrečovali, že kontumační prohra bude výsledkově milosrdnější. To jsem jako kapitán jednoznačně odmítl, neboť považuji za čestnější padnout po nerovném boji, než se dopředu vzdát. Zrovna jim, to ne. A tak jsme nastoupili. Dokud nebyl rozdíl ve skóre příliš markantní, ještě jsme vzdorovali. Druhá půle už byla hrou kočky s myší a čekání na vytoužený konec.

Petřkovský M. 2, Jakubec M. 2, Cikrle P. 2, Navrátil R. 2

Ve 4. kole se nám podařilo výsledkově i herně se rehabilitovat za propadák z kola minulého.

Proti zdatnému mužstvu B.K.R. jsme nastupovali s respektem. Díky střelecké explozi jsme jej však zvládli bez větších obtíží.

První branka padla cca v 6. minutě, kdy po kombinaci Navrátil, Petřkovský, Cikrle střílel prvně jmenovaný do tyče a odražený míč uklidil z brankové čáry na místo určení Marcel Petřkovský – 1:0.

V 9. minutě si Michal Jakubec narazil míč s Petrem Lukoszem. Prošel od půlky hřiště až do zakončení a bodlem po zemi zvýšil na 2:0.

Třetí branka padla opět z kopačky Michala Jakubce. Elegantně obloudil dva protihráče a poslal míč přesně na zadní tyč – 3:0.

Poločas uzavřel Patrik Cikrle střelou šajtlí po zemi, která i se štěstím a za přispění brankáře skončila v síti – 4:0.

V 17. minutě posunul skóre na 5:0 Marcel Petřkovský, jenž po přihrávce Lukáše Miškoviče zacílil technickou placírkou ke vzdálenější tyči.

Pak se dostal ke slovu i náš soupeř. V 19. minutě jsme ztratili míč a byla z toho branka na 5:1.

Reakce však přišla takřka v zápětí. Renda Navrátil potáhl ve 20. minutě balón od vlastní branky a nechytatelnou šlehou ho zavěsil pod břevno – 6:1.

Hráči B.K.R ale nebyli brankovým rozdílem deprimováni a dokázali využít našeho uspokojení a menší koncentrace ke zkorigování výsledku. Nejprve se jim ve 22. minutě podařilo tečovat před brankou střelu z přímého kopu – 6:2 a následně ve 25. minutě snížit na 6:3.

Žádný šokující obrat se ovšem nekonal, neboť ve 27. minutě prošel opětovně takřka přes celé hřiště Renda Navrátil a tvrdou střelou po zemi umístil míč přesně k levé tyči – 7:3.

Vynikající gólovou produktivitu umocnil ještě Patrik Cikrle. Střelou z otočky, po Milanově dlouhém výhozu, zaznamenal naši osmou branku – 8:3.

Definitivní podobu dostal výsledek v poslední minutě, kdy za Milanova záda zapadl čtvrtý míč – 8:4.

Lukosz P., Petřkovský M.

Nastupovali jsme, povzbuzeni krásným vítězstvím, plni odhodlání zopakovat výkon z předchozího mače.

Již po 30 vteřinách hry byl blízko k dosažení branky Renda Navrátil. Bohužel, po průniku od půlicí čáry trefil jenom levou tyč. Ještě vyloženější příležitost měl ve 3. minutě po Navrově přihrávce Patrik Cikrle, avšak z bezprostřední blízkosti minul.

Prvního úspěchu jsme se tak dočkali až v 6. minutě. To Marcel Petřkovský šoupl Petru Lukoszovi balón do běhu mezi beky a ten s přehledem, šajtlí podél gólmana, trefil zařízení – 1:0.

V 9. minutě se mohl do střelecké listiny zapsat znovu Péťa Lukosz. Byl sám před brankářem, zakončoval však z místa a zamířil pouze do něj. Další příležitost navýšit naše vedení měl ve 14. minutě Honza Foltyn. Vynikajícím způsobem mu přihrál Péťa Lukosz, avšak Honza nastřelil jenom vyběhnuvšího strážce svatyně.

Autorem druhé branky se tak stal až Marcel Petřkovský, jehož tvrdou střelu z 18. minuty brankář neudržel a míč i s patřičným štěstím skončil za jeho zády – 2:0.

Úspěšným střelcem se mohl záhy stát i Patrik Cikrle. V situaci sám před gólmanem ale selhal, poněvadž balón poslal pouze do něj. O minutu později byl, po Rendově obloučku z rohu, v další příležitosti znovu Patrik. Zpracoval si míč a napálil jej pro změnu do tyče!

Ve 20. minutě však došlo už i na nás a Casper snížil na 1 : 2. Smolařem utkání byl bezpochyby Patrik Cikrle, neboť krátce nato zazdil další tutovou šanci. Renda Navrátil vyslal Patrika do samostatného úniku a ten zacílil nikoli do černého, nýbrž do šťastného strážce mety.

Jakubec D.

Do posledního kola základní části jsme šli s přáním vybojovat si místo na „bedně“. Krom finanční odměny by nám to přineslo i relativně snadnějšího protivníka pro čtvrtfinále. Čekali nás ovšem přímí konkurenti ze špičky tabulky.

Hned první zápas proti Blues Devils se nám vůbec nevydařil. V 8. minutě byl nedůsledný při bránění přímého kopu Michal Jakubec - 0:1.

O dvě minuty později si obrana počínala opět laxně – 0:2.

Záhy nato mohl po kombinaci Chlebik – Foltyn snížit David Jakubec. Jeho střelu placírkou však brankář kryl.

Začátek druhého půle patřil opět Blues Devils. V 18. minutě obešel jejich hráč v situaci 1 proti 1 Jirku Tluka a sám před Milanem už nezaváhal. Balón uklidil levačkou přesně k tyči – 0:3.

Jiskřičku naděje na zdramatizování duelu přinesla 23. minuta. Hráč Blues Devils byl po faulu vyloučen na 2. minuty a navíc se nám z nařízeného přímého kopu podařilo hned snížit na 1:3. Petr Lukosz vyslal prudkou střelu a v mlýnici před brankou stojící David Jakubec jej usměrnil do sítě.

Za další minutu mohl plamen naší naděje řádně rozfoukat opět David Jakubec. Po příhře Petra Lukosze se ocitl v bezprostřední blízkosti kasy ve 100% příležitosti, avšak neuspěl.

Neuspěli jsme tudíž ani my a „bedna“ se nám zase o něco vzdálila.

Jakubec D.

Pakliže jsme chtěli pomýšlet aspoň na třetí místo po základní části, museli jsme v přímé konfrontaci zdolat mužstvo GM Ložnice. Bohužel, tento duel se nám hrubě nevydařil.

První gól jsme obdrželi poté, co jsme ztratili míč na polovině soupeře a ten v brejku dvou proti jednomu nezaváhal – 0:1.

Druhá branka v naší síti byla součtem laxního střídání v okamžiku, kdy měl protivník míč ve svém držení a nedůslednosti ze strany M. Jakubce. Neobsazený hráč si už věděl rady a poslal míč do šibenice – 0:2.

Ani ve druhé části zápasu jsme se nezmátořili. Výsledkem byl třetí a následně i čtvrtý, kdy obdržel nepopulární jesličky, balón za Milanovými zády.

Čestného úspěchu jsme se dočkali díky zvládnutému přečíslení 2 proti 1. Milan hodil míč Petru Lukoszovi, ten jej naservíroval Davidovi Jakubcovi, který si už věděl rady - 1:4.

Poslední slovo ovšem patřilo stejně našemu soupeři. V situaci dvou proti dvěma nás rozebrali jednoduchou narážečkou a zavěsili – 1:5.

3.zápas
Poločas 1:0
3
Sporting
0
Branky:

Petřkovský M., vlastní gól soupeře, Jakubec D.

Umístění na „bedně“ po základní části bylo nenávratně ztraceno. Ve hře však zůstala přímá účast ve čtvrtfinále, kterou měly zajištěnou týmy na 1. – 4. příčce. Pokud bychom tento duel nevyhráli, čekalo by nás předkolo play off a následně pak o to těžší soupeř v samotném čtvrtfinále.

První půle přinesla hodně šancí na obou stranách. Jirka Tluk, Petr Lukosz ani David Jakubec ovšem neuspěli. Sporting byl na tom obdobně, zejména díky několika výborným zákrokům Milana Rákoczyho v naší bráně.

Jediným borcem, jemuž se podařilo dostat míč za gólmanova záda, byl cca ve 12. minutě Marcel Petřkovský. Po znamenité kombinaci celé čtyřky (Navrátil, D. Jakubec, Lukosz, Petřkovský) si počkal, až mu brankář lehne a následně poslal míč s přehledem na zadní tyč – 1:0.

Hned po zahájení druhého poločasu vystihl David Jakubec rozehrávku a šel sám na gólmana Sportingu. Udělal mu kličku, ten však ještě v pádu stihnul na zemi zasáhnout balón a příležitost zmařil.

Druhého úspěchu jsme tak docílili až s pomocí našeho soka, jenž si do vlastní kasy srazil prudký míč zahraný Petrem Lukoszem z rohového kopu.

Druhý poločas se odehrál pod naší výraznou kontrolou. Měli jsme i dost brankových příležitostí, ale neproměňovali jsme je. Sporting si oproti první části hry již moc šancí nevypracoval. V důsledku některých zákroků bylo utkání místy i mírně vyhecované a přiostřené.

Jako poslední se do listiny střelců zapsal David Jakubec, jehož prudká rána z pravé strany zamířila přesně na zadní tyč – 3:0.

Díky tomuto výsledku jsme po základní části obsadili konečné 4. místo a postoupili přímo do čtvrtfinále. Utkáme se s vítězem střetnutí Casper FC – AC 6.

Lukosz P. 2, Foltyn J.

První branka duelu padla cca v 6. minutě, kdy Michal Jakubec přihrál patou Marcelovi Petřkovskému, který ovšem ještě nastřelil pouze gólmana. Odraženého míče se zmocnil Petr Lukosz a navzdory chumlu bránících hráčů ho poslal do sítě – 1:0.

Hned v zápětí po rozehrávce Casperu získal balón znova P.Lukosz. Postupoval sám na soupeřova strážce svatyně, leč překonat se mu ho nepodařilo.

Ve zhruba asi 11. minutě jsme mohli naše vedení zdvojnásobit. Po akci L.Miškoviče stačilo Patrikovi Cikrlemu jenom správně nastavit placírku a byl by to gól. Patrik ovšem tuto 100% příležitost zazdil!

Ani Casper však nezahálel. Například ve 13. minutě vyslal těžkou ránu J.Skutek, ale Milan Rákoczy ji vynikajícím způsobem kryl. Vyražený míč pak po dalším pokusu skončil na tyči naší branky!

V úvodu druhé půle měl další víceméně nadějnou možnost P.Lukosz. Ani tentokrát tváří v tvář brankáři neuspěl, neboť ten jeho střelu vykopl nohou.

Zajímavé momenty před oběma brankami se odehráli v 19. minutě. Nejprve výborně zakročil Milan proti osamocenému Vráťovi Bystroňovi, aby pak na druhé straně po Patrikově vybídnutí zahodil loženku Marcel Petřkovský. Při pokusu o kličku brankáři si ukopnul míč…

Horké chvíle nám přinesla 25. minuta. Nejdříve opět skvělý Milan zneškodnil Skutkovu střelu, jeho další pokus po odraženém míči zablokoval Pavel Chlebik.

Náš čas přišel o minutu později. Petr Lukosz rozehrál míč z autu, Patrik Cikrle ho lehce tečoval a Honza Foltyn, který si naběhl na zadní tyč, jej levačkou pod padajícím gólmanem uklidil do sítě – 2:0.

Casper hned reaguje a odvolává brankáře. Navzdory jejich úporné snaze o zkorigování stavu utkání jsme to my, kdo střílí další branku.

Definitivu našemu postupu do semifinále dává ve 28. minutě Petr Lukosz, jenž se po přiklepnutí Michala Jakubce trefuje přes celé hřiště do opuštěné brány – 3:0.

Je třeba přiznat, že to z naší strany nebyl žádný oku lahodící fotbalový koncert. Základním stavebním kamenem úspěchu byla především zodpovědná hra dozadu, nasazení a bojovnost. Ale přesně tak se hraje v play off.

Semifinále
Poločas 0:2
1
Sportzbone
3
Branka:

V semifinále nás čekal v podstatě nejtěžší možný soupeř. Jediným způsobem jak se proti němu dalo uspět, bylo hrát s maximálním nasazením, 100% koncentrací a nedělat triviální chyby.

Bohužel, úvodní minuty zápasu nás zastihly ne zrovna úplně soustředěné. Již v 1. minutě se útočící hráč dostal, po jednoduché narážečce, přes Petra Lukosze do gólové šance. Skvělý Milan však jeho pokus o kličku vystihnul a v pádu míč rukama vyrazil.

O dvě minuty později už bylo hůř. Přes nedůrazně bránícího Honzu Foltyna, který spíš Milanovi clonil ve výhledu, prošla rána až do naší sítě – 0:1.

Záhy se nám naskytla příležitost na vyrovnání. Marcel Petřkovský si krásně seknul balón kolem beka a rázem byl sám před Robertem Taussigem. Následná střela bodlem se mu ale vůbec nevydařila.

V 8. minutě jsme inkasovali podruhé. Zdeněk Holý se dostal k odraženému míči a nechytatelnou šupou ho „angličanem“ o levou tyč poslal za bezmocného Milana – 0:2.

Štěstí při nás stálo ve 12. minutě, kdy soupeř trefil pouze tyčku naší kasy.

V 17. minutě Milan reflexivně zneškodnil střelecký pokus Holého. O pár vteřin později vystihl Holý špatnou přihrávku Rendy Navrátila, obehrál Petra Lukosze a posléze naservíroval merunu volnému spoluhráči před otevřenou klec. Rána pod klacek – 0:3.

Smůla si našla ve 23. minutě Pavla Chlebika, neboť si po zcela běžném souboji s Holým přivodil těžké zranění kolene.

Jiskřičku naděje na zdramatizování duelu přinesla 27. minuta. Lukáš M. vybojoval před vlastním pokutovým územím míč a přihrávkou vyslal Marcela Petřkovského do samostatného úniku. Jeho první střelu Taussig vyrazil, avšak odražený balón už uklidil do zařízení – 1:3.

Odvoláváme Milana z branky a jako pátý hráč do pole naskakuje Renda Navrátil. Poslední šanci na korekci skóre přinesla 28. minuta. Marcel Petřkovský si naběhl na Lukášův centr z autu, ovšem v obtížné pozici poslal kolenem pouze lehký míč do brankářových rukavic.

Nic víc nám už Sportzbone nedovolil, na nic víc už nezbyl čas. I když jsme neuspěli, prohráli jsme čestně a mohli jsme odejít se vztyčenou hlavou. Soupeř byl lepší a námi předvedený výkon na něj prostě nestačil. Budeme tak hrát o 3. místo.

O 3. místo
Poločas 2:2
4
Blues Devils
6
Branky:

Tluk J., vlastní gól soupeře, Petřkovský M., Foltyn J.

Vstup do utkání o bronzový stupínek se nám příliš nevydařil. Již ve 2. minutě se Dalibor Hejna prosmýkl Folťasovi podél lajny, a přestože byl z úhlu, jeho levačka poslala míč bodlem přesně na zadní tyč – 0:1. Milan neměl absolutně šanci zasáhnout.

Druhou branku jsme obdrželi poté, co v 7. minutě ztratil na půlce míč Marcel Petřkovský a rázem z toho vznikla situace dvou proti jednomu. Navzdory Folťasově snaze skončil balón opět za Milanovými zády – 0:2.

Naše naděje ovšem pozvedl v 8. minutě Jirka Tluk, jenž obešel bránícího protihráče a nad padajícím gólmanem zavěsil – 1:2.

A bylo ještě veseleji, neboť ve 12. minutě nastřelil Petr Lukosz prudkým míčem vyslaným z rohového kopu hráče Blues Devils a od něj se odrazil do sítě – 2:2.

O minutu později mohl dokonce strhnout vedení na naši stranu Lukáš Miškovič, avšak po Navrátilově přihrávce a odstavení si protihráče, sám před brankářem totálně selhal.

Bohužel, ani druhý poločas jsme nezačali šťastně. V 16. minutě postrádal u lajny důraz Honza Foltyn, soupeř získal míč a následný střelecký pokus, i za přispění nechtěné teče blokujícího Lukáše, skončil přesně u tyče naší brány – 2:3.

Na tuto branku jsme odpověděli asi za dvě minuty. Jirka Tluk rozehrál roh na nabíhajícího si Folťse a jeho nepřesný pokus nasměroval Marcel Petřkovský přímo do zařízení – 3:3.

Jedinečná šance, jak překlopit misky vah na naši stranu, se naskytla devět minut před koncem utkání, kdy byl hráč Blues Devils vyloučen na 2. minuty za faul na Marcela Petřkovského. My jsme ale tento klíčový okamžik vůbec nezvládli. Nejen, že jsme nedokázali strhnout vedení na naši stranu, ba dokonce jsme sami inkasovali.

Petr Lukosz přišel o míč v souboji s Daliborem Hejnou, který se díky tomu dostal se spoluhráčem do brejku dvou proti osamocenému Rendovi Navrátilovi. Hejna situaci vyřešil ranou bodlem a balón se od levé tyče odrazil do naší kasy – 3:4.

Aby toho nebylo málo, o minutu později jsme znovu ztratili míč, znovu rychlý protiútok. I tentokrát, k naší smůle, úspěšný. Borec Blues Devils zachoval sám před Milanem chladnou hlavu a zamířil neomylně k tyči – 3:5.

Ačkoli se zdálo být rozhodnuto, podařilo se nám ještě jednou oživit skomírající plamínek naděje. Ve 25. minutě jsme zahrávali po zákroku na Marcela Petřkovského přímý kop z hranice pokutového území. Střelu Rendy Navrátila sice brankář Tesař vyrazil, ovšem pouze k nabíhajícímu Folťasovi, jenž merunu nekompromisně uklidil do místa určení – 4:5.

Po oddechovém čase už nastupujeme bez Milana v bráně. Není už na co čekat, hrajeme vabank. K naší velké lítosti, je však už ve 26. minutě rozhodnuto. Po závaru před svojí brankou, který přečkali bez újmy na skóre, se díky dlouhému výhozu dostal borec Blues Devils do úniku a postupoval na osamoceného Petra Lukosze, který při power play suploval gólmana. První střelu ještě Petr kryl, avšak vyražený míč se vrátil znovu na útočníkovu kopačku a na podruhé jej poslal za Petrova záda – 4:6!